Menu
Sepetim Sayfası
Tanex Beyaz etiketlerde süper kampanya! 200 TL üstü alışverişlerinizde kargo bedava! Ürünleri İnceleyin

Tanex Kağıt, Lazer Etiket Çeşitleri

Tanex Etiket Kağıt Sanayi Ürünleri


1972 yılında Tanıtma Basım Ambalaj adıyla kurulan firmanın yenilenmesiyle 1996 yılında kurulan Tanex Kağıt ve Etiket, sektöründeki çalışmalarını başarıyla sürdürüyor. 33 yılın tecrübesini yenilikçi bir ruhla birleştiren Tanex Kağıt ve Etiket, müşterilerinin zamanla birlikte değişen ihtiyaçlarına uygun yeni çözümler üreterek büyümeye devam ediyor.Tanex Kağıt ve Etiket’in her amaca yönelik farklı etiketleri, müşteriler tarafından sevilen bir marka olmasını sağlıyor. Hayatı kolaylaştıran ve düzenleyen etiketler, iş dünyasının da vazgeçilmez bir parçası olarak kullanılıyor. Tanex etiketler, teknik olarak laser, ve inkjet yazıcıların yanı sıra fotokopi ve dotmatrix yazıcılara da uygun üretiliyor. A4 formatı başta olmak üzere sürekli formlarda üretim yapılıyor.Etiketlerin kullanım alanlarının başında profesyonel sunumlar ve dosya düzenlemeleri yer alıyor. Etiket ve kağıt sektöründeki teknolojinin gelişmesi sayesinde yeni ürünler de hayatımıza giriyor. Yapıştığı zeminin rengini alan etiketler ve baskı görünümü sağlayan modeller dikkat çekenlerin başında geliyor. Bunun dışında öne çıkan yenilikçi etiket modelleri arasında şeffaf etiketler, CD ve DVD etiketleri, tekrar sökülüp yapıştırılan etiketler bulunuyor.
TANEX ETİKET SAKLAMA VE KULLANIM BİLGİLERİ


Etiketler neme ve ısıya duyarlıdır, TANEX etiketlerinin işlevsel özelliklerini koruması için, lütfen etiketleri kullanana kadar orijinal ambalajında saklayınız. İdeal saklama sıcaklığı 20°C ve %40 nem oranıdır.

Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Yazdırmadan önce yazıcı ayarlarını aşağıdaki şekilde yapınız:

Kağıt boyutunu A4 olarak ayarlayınız.

Kağıt tipini Etiket, Ağır/Kalın Kağıt veya 140 gr/m2 olarak seçiniz.

Kağıt tepsisi veya kasedi için yazıcı üreticinizin tavsiyesine uyunuz. Ancak sorunsuz yazdırma için düz geçişi olan Bypass/Elle besleme tepsisini kullanmanızı öneririz.

Yazıcı sürücüsünde %100 boyut seçiniz, küçültme/büyütme, sığdırma gibi seçenekler kullanmayınız.

İlk yazdırmayı etiket üzerine değil boş bir A4 kağıt üzerine yapınız. Test baskınızı etiketinizle birlikte bir cama veya ışığa tutarak doğru oturup oturmadığını görebilirsiniz. Sonuçtan memnun olduktan sonra TANEX etiketine yazdırınız.

Etiketler sadece bir kez kullanılmalıdır, yazıcınızda bir kez yazdırdığınız etiketi tekrar yazıcıda kullanmayınız.


Tanex Etiket Modelleri


Tanex etiket modelleri etiketin kullanım alanına göre kaçlı olduğuna göre çeşitli ürün gruplarına ayrılır. Tanex etiket şablonu etiketin kullanım alanına göre çeşitli ölçülerde belirlenmiştir. Marketlerde kullanılan etiket şablonu ile yazıcı veya fotokopilerde kullanılan Tanex şablonlar aynı değildir. Şablonlar farklı ölçülere göre düzenlenmiştir. Tıpkı markanın şablonu gibi Tanex etiket ölçülerini de etiketin kullanım alanı belirler. A4 lazer etiket ölçüleri ürünün şablonuna göre 40 x 12 mm ya da 200 x 37 mm olabilir. Bu durum paketteki etiket sayısıyla da alakalıdır. Tanex A4 etiket kullanım alanı yazıcılar için mi, ya da daha farklı bir sektörde kullanılan etiket mi ona göre belirlenir. Bu durum etiketin şablon ve ölçüsünü de etkiler. Markanın etiketlerinin yapışkan kısmı oldukça güçlüdür. İş sektörü kadar okullarda kullanılan etiketler de markanın iddialı olduğu etiket modelleri arasında yer alır. Okullar için yapılan etiketlerde tasarım da işin içine girer. Markanın etiket modellerinden birisi de fotoğraf basımında kullanılan kağıtlardır. Fotoğraflar kullanıcılar için bir anı olduğundan dolayı fotoğraf basımında kullanılan etiketin de kaliteli olması gerekir. Tanex hazır etiket formatı markanın etiketlerinin kullanım alanına uygun olarak belirlenmiş şablon ve ölçüler bütünüdür. Tanex 8 li etiket kullanım alanı kadar etiket çeşidi de önemlidir. Mesela son dönemde iyice popülerleşen şeffaf ya da bulunduğu zeminin rengini alan etiket de 8’li ise bu sınıfa dahil olur. Markanın etiketlerini market kullanımı, fotokopi ya da bilgisayar alanı kullanımı, tekstil kullanımı olsun profesyonel kullanıma uygundur. Güçlü yapışkanı sayesinde barkot işlemlerinden diğer tüm gönderilerinize kadar kullanabilirsiniz. Beyaz renkli olanları postalama kullanımı için de idealdir. Lazer model kendinden yapışkanlı 8 adet etiketi istediğiniz eşyanızı etiketleyip düzenlemek için kullanabilirsiniz. Profesyonel ya da günlük kullanım için uygundur. Yapacağınız işe daha doğrusu kullanım miktarınıza uygun paket seçimi yaparsanız boşu boşuna fazla ödeme yapmazsınız. Markanın etiketleri sadece güçlü yapışkanlarıyla değil kalitesiyle de dikkat çeker. Dünya standartlarına uygun olarak son teknoloji ile ürettikleri etiketlerini kullanıcıların talepleri doğrultusunda geliştiren marka lazer etiket üretimi yapar.


Tanex Kağıt ve Etiket Fiyatları


Tanex kağıt ve etiket fiyatları, etiketlerin çeşidine ve miktarına göre değişiklik gösteriyor. Tanex Kağıt ve Etiket, yüksek kalite anlayışı ve dayanıklılığı sayesinde uzun ömürlü ürünler sunuyor. Bu da fiyattan bağımsız olarak ekonomik ürünler olmasını sağlıyor.Market terazi, raf etiketleri ve ticaretin her aşamasında kullanılan barkod etiketleri, Tanex kağıdın en çok kullanılan etiketlerinin başında geliyor. Tekstil üreticilerine özel baskılı ya da baskısız etiketler de hizmet alanları arasında bulunuyor.Müşteri yoğunluğunun iş dünyasından olması, etiket hizmetinin de profesyonel bir anlayış içinde yapılmasını gerektiriyor. Tanex Kağıt ve Etiket’in kalite politikası, müşteri ilişkileri ve ürün sorumluluğu sayesinde mutlu müşteri sayısı her geçen yıl artıyor. Üstelik bu memnuniyet, müşterilere sadece kişisel değil, iş hayatlarına da katkısı olan bir memnuniyet sağlıyor.Sanayi sektöründe kullanılan etiketlerin niteliği ve basım tekniklerinden dolayı okul ve anaokulu çocuklarına yönelik etiketlerden fiyat açısından da farklılık gösteriyor. Okullarda kullanılan etiketlerin malzeme ve üretim kalitesi kadar tasarımları da önem kazanıyor. Çocukların yaratıcılıklarını her detayın geliştirdiği bilinciyle ürünler sürekli geliştiriliyor.Günlük hayatta fotoğraflarımızı bastığımız fotoğraf kağıtları da Tanex etiketin ürünleri arasında bulunuyor. Kaliteli bir fotoğraf kağıdının anılarınızı en iyi şekilde saklamanızı sağladığı için fayda Tanex Etiket ve Kağıt’ın uygun fiyatlarıyla buluşturduğu kağıtlar, müşterilerden yoğun ilgi görüyor.Tüketiciler için detaylı olarak yapılan ürün açıklaması sayesinde müşteriler ihtiyaçları için en doğru ürünle buluşabiliyor. Etiketlerin ve kağıtların kullanım amaçları ve paket içerikleri paketlerin üzerinde açıkça belirtiliyor.Etiket ya da kağıt seçimi yaparken Tanex Kağıt ve Etiket gibi rehber firmalardan alışveriş yapmak, doğru ürünü bulmayı kolaylaştırıyor. Konusunda deneyimli ve uzman ekibi, müşterileri için danışmanlık hizmeti sunarak ihtiyaca uygun ürünlerin bulunmasını kolaylaştırıyor. Böylece yanlış ürün tercihlerden dolayı ortaya çıkan fazla maliyetlerin önüne geçiliyor.


Etiket Nedir?


Evlerde, okullarda, iş yerlerinde ve daha birçok yerde beyaz etiket tercih edilir. Birçok yüzey ile uyumlu bir üründür. Yapışkan kağıtlar, yüzeyde kalıcı bir yazı veya grafik alanı oluşturur. Her yüzeye uyumlu olması için farklı ebatları bulunur. Popüler ve çok yönlü bir malzemedir. Üstelik fiyatı da oldukça ekonomiktir. ‘Beyaz etiket kağıdı nedir?’ sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Genellikle beyaz ve boş bir şekilde üretilen bu beyaz etikete, lazerli veya püskürtmeli yazıcılar aracılığı ile istediğiniz yazıyı ve grafik öğelerini basabilirsiniz. Tamamen sizlerin isteklerinize, taleplerinize ve ihtiyaçlarınıza uyumlu bir şekilde kullanım şekli değişebilen bir üründür. Eğer bu beyaz etiketlerin üzerine el ile yazı yazmak isterseniz, en uygun kalem ise asetatlı kalemlerdir. Bu kalemlerle yazdığınız yazılar, etiketin üzerine bulaşmaz, dağılmaz veya silinmez. Beyaz etiketler, barkod etiketi olarak da bilinir. Genellikle bir ürün ambalajına yapıştırılarak kullanılır ve ürün bilgilerine kolayca ulaşılabilinmesini sağlar. Barkod olarak tercih edilmesinin yanında da pek çok kullanım alanı mevcuttur. Bazı malzemeleri birbirinden ayırmak için bir ambalajın, nesnenin veya bir dosyanın üzerine yapıştırabilir ve asetatlı kalemle üzerine yazabilirsiniz. Barkod ve etiket yazıcı ya da barkod kartuşları ile kurumunuzun logosunu veya bilgilerini bu etiketlerin üzerine basabilir ve marka kimliğinizin bir parçası haline getirebilirsiniz. Etiketler; koruyucu tabaka, yüzey malzemesi, yapışkan tabaka olmak üzere üç tabakadan meydana gelir. Evde, ofislerde ve çeşitli alanlarda kullanılabilen bu etiketlerin ebatları, kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Standart ebatlar ile üretilen ve satılan etiketlerin yanında, kişinin ihtiyacına göre özel şekil ve ebatlarla da satışı gerçekleştirilir. Etiket kağıdının yapışkan özellikleri son derece güçlüdür. Yüzeylere yapıştırılan etiketlerde, zaman içinde aşınma ve yıpranma gibi durumlar meydana gelmez. Yapıştırıldığı yüzeyle bir bütünlük sağlar. Bu işlemin daha kalıcı olması için ise etiket makinesi kullanılır. Etiket makineleri, iş yükünü azaltmak, hızlı ve seri bir biçimde yapıştırma eylemini tamamlamak için oldukça ideal bir üründür.


Etiket Ne İşe Yarar?


Beyaz etiketler genellikle barkod olarak kullanılır. Marketlerde, mağazalarda yer alan ürünlerin, ürün özellikleri ve fiyat gibi bilgileri ayırt etmek amacıyla sıklıkla kullanılır. Mağaza personellerinin işini son derece kolaylaştırır. Beyaz ofis etiketi, çalışanların işini kolaylaştırmanın yanında müşteriler için de oldukça kullanışlıdır. Ürün ambalajlarının üzerine yapıştırılmış olan etiketlere, ürün hakkında bilgiler ve son kullanma tarihleri yazılır. Müşteriler, bir ürünü satın almadan önce hızlıca bu etiketlere bakarak detaylı bilgi edinir. Beyaz etiketler, genellikle herhangi bir kategorinin ayırt edilebilmesi için kullanılır. Örneğin, ev içinde, yaygın olarak mutfak bölgesinde tercih edilir. Kavanozların üzerine yapıştırılarak kavanozun içinde ne olduğunu hızlıca ayırt edilmesini sağlar ve mutfakta size pratiklik sağlar.Bunun yanında, çok sayıda davetiye ya da bir mektup gönderilecekse beyaz etiketler aracılığı ile bu durum son derece kolaylaştırılır. Genel bilgileri her birine tek tek el ile yazmak yerine, bu etiketlere bastırabilir ve bu yöntemle işinizi son derece kolaylaştırabilirsiniz. Zamandan ve emeğinizden tasarruf yapmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda, e-ticaret sitelerinde de yaygın olarak tercih edilir. Sonradan paketlenen bir ürünün paketinin üzerine yapıştırılır. Böylece, kullanıcılar satın aldığı ürünün paketini açmadan ürünün; bedeni, fiyatı, kodu gibi birçok detayı kolayca öğrenip bilgi edinebilir.Etiketin Kullanım Alanları Nerelerdir?Beyaz etiketler adından da anlaşılacağı gibi üzerinde hiçbir yazı veya grafik öğeleri olmayan yapışkanlı kağıtlardır. Nerede kullanılacağını, ne için kullanılacağını genellikle tüketiciler belirler. Üzerine el ile yazı yazılmasının yanında, yazıcılar aracılığı ile üzerine birçok şey basılabilir. Bazı şirketler veya kurumlar, bu etiketlerin üzerine logo ve bilgi bastırarak kartvizit yerine dahi kullanmaktadır. Beyaz etiketlerin genel kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:Ürünün arkasında bilgilendirici etiket olarak

Koli, kutu ve paketler üzerinde

Hastane, laboratuvar, klinik, poliklinik, eczane gibi sağlık sektöründe

Terazi, dijital tartı, POS cihazı, ATM

Süper market raf ve reyonlarında

Kuyumcularda

Demirbaş ve envanterlerin üzerinde

Yem, un, bakliyat gibi gıda ürünlerinin üzerinde

Varil ve araç lastiklerinde

Bitki, çiçek veya fidelerin ayırt edilmesi için saksıların üzerinde

Çeşitli sektörlerde üretilen camların veya ahşapların üzerinde

Görme engelliler için özel alfabe ile yazılan kabartmalı yazılarda ve daha birçok alanda beyaz etiketler kullanılır.Etiket Ölçüleri Nelerdir?


Beyaz etiketlerin boyutları kullanım alanları, kullanım amacı ve daha birçok nedenden dolayı değişiklik gösterir. Kullanım amaçları düşünülerek üretilmiş pek çok boyutda etiketler bulunur. 

Bazı etiket ölçüleri şu şekilde sıralanabilir:

210 x 297 mm

199.6 x 289.1 mm

199.6 x 43.5 mm

210 x 99 mm

99.1 x 139 mm

99.1 x 93.1 mm

99.1 x 97.7 mm

99.06 x 57 mm

63.5 x 72 mm

99.1 x 38.1 mm

99.1 x 34 mm

63.1 x 46.6 mm 

36.5 x 38.1 mm 

64 x 34 mm

52.5 x 35 mm

63.5 x 25.4 mm

52.5 x 33 mm

45 x 30 mm

70 x 37.125 mm

52.5 x 29.7 mm

48.5 x 25.4 mm

70 x 37.125 mm

30 x 9 mm

38.1 x 21.2 mm

30 x 12 mm

210 x 148.5 mm

70 x 42.43 mm

105 x 37.125 mm

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz.Kişisel Veriler Politikası inceleyebilirsiniz.

Maalesef ürün stoklarımızda tükenmiştir.Stoklarımıza geldiğinde sizi bilgilendirmek isteriz.Lütfen alt kısımda yer alan bilgileri doldurunuz.

İsim
E-Posta
Telefon
Yorum