Bu site çerez kullanıyor.

Bu çerezlerin bazıları zorunludur, bazıları ise sitenin nasıl kullanıldığı hakkında fikir edinerek deneyiminizi geliştirmemize yardımcı olur.

Geçerli ayarları kabul et

Çay-Kur Filiz Çayı

17/08/2017 0 Yorumlar Gıda ve Sarf Ürünler,

Çay-Kur Filiz Çayı

 

Hemen herkes tarafından sabah kahvaltısı ile başlayan ve günün her saatinde tüketilen çay verdiği keyfin yanı sıra birçok faydası ile sağlık açısından da tüketilmesi gereken bir üründür. Kanserden, zihin açmaya ve geliştirmeye hatta zayıflamaya kadar bilinen birçok faydası olan çayın en özel olanı kuşkusuz Çay-Kur filiz çayı olanıdır.

 

Çay-Kur Filiz Çayı Nedir?

 

Çayın memleketi Rize bölgesinde birçok fabrikası ve genel Müdürlüğü olan Çay-Kur, çay üretimini yapan en eski kamu kuruluşudur. Birçok çay çeşidi olan kurumun en özel siyah çay ürünü filiz çayıdır.

 

Bu Çay-Kur filiz çayı, yaş çay bitkisinin filizinden seçilerek yapıldığı için bu ismi almaktadır. Seçilen çay filizlerinden özel yöntemlerle ve toz oranı nerede ise sıfır olarak üretilen Çay-Kur filiz çayları 500 gr. Ve 1 kiloluk paketleri ile tüketiciye sunulmaktadır. Gittikçe yaygınlaşan çay üreten kuruluşlar genellikle Çay-Kur’un markası olan filiz markasına benzer ürünlerini filiz adı altında piyasaya arz etseler de filiz çayı Çay-Kur’un asla taklit edilemeyecek bir markasıdır.

 

Çay-Kur Filiz Çayının Faydaları

 

Nerede ise her an tüketilen filiz çayının bilinen veya bilinmeyen birçok faydası vardır. Öncelikle kalorisi sıfır olan çay, içerdiği kafein sayesinde bedeni dinç ve enerjik tutar. Çaya aromasını ve rengini veren antioksidan maddeleri sağlığa birçok fayda sağlar.

İyi demlenmiş bir Çay-Kur Filiz çayının zihni açma ve çalıştırmaya katkısı büyüktür. Çayda bulunan kafein beyin hücrelerinin yorgunluk hissini alır. Filiz çayı güne zinde ve enerjik başlamanız için yeterli bir içecektir. Kolesterolü düşüren ve aynı zamanda kalbi koruyan bir etkisi vardır. Çay-Kur filiz çayının cilt sağlığına ve bağışık sisteminin korunmasına verdiği katkı son derece önemlidir.

 

Çay-Kur Filiz Çayı Nasıl Temin Edilir?

 

Çay-Kur tarafından pazarlamacı firmalar aracılığı ile piyasaya dağıtılan Çay-Kur filiz çayı tüm Türkiye’de bakkalından en büyük marketler zincirlerinde ve Avrupa ülkelerinin önde gelen marketlerinde kolayca ulaşabileceğiniz bir konumda satışa sunulmaktadır.

 

Çay-Kur Filiz Çayı Nasıl Tüketilmelidir?

 

Özellikle porselen demlikte buharsız olarak demlenecek olan Çay-Kur filiz çayı 180 derece kaynamış olan kireçsiz su ile yaklaşık 15 dakika demde bırakıldıktan sonra yine en fazla 15 dakika içerisinde tüketilmelidir.